naše produkty nakupujte zde
 

Pohoda

Na výrobě produktů v kvalitě bio se podílí ekologičtí zemědělci, kteří se v péči o půdu a rostliny obejdou bez průmyslových hnojiv a pesticidů, herbicidů a fungicidů (tedy jedů proti nežádoucím živočichům, rostlinám a houbám) a kteří poskytují svým zvířatům dostatek péče, kvalitního krmiva a životního prostoru pro pastvu i odpočinek. Zpracovatelé bioproduktů jsou lidé uvažující podobně jako ekologičtí zemědělci, neboť se při výrobě biopotravin zřekli používání umělých ochucovadel, barviv a zlepšovadel vůně, chuti a konzistence. Nechávají tedy spotřebiteli zažít biopotravinu v její přirozené barvě, chuti, vůni a kráse i s možnou nevýhodou kratší trvanlivosti.

Slogan Fair Trade znamená spravedlivý obchod. Je výhodný pro ty, kteří nakupují, i pro ty, kteří v chudých zemích pěstují kávu, čaj nebo cukrovou třtinu. Fair Trade zaručuje spravedlivou odměnu a dlohodobé smlouvy výrobcům a pěstitelům zboží, které kupujete. Díky nim můžou důstojně pracovat, žít a rozvíjet místní společenství. S Fair Trade máte jistotu, že při výrobě nebyla zneužita dětská práce a že byly dodrženy přísné předpisy. A to jak po stránce kvality (například zákaz užívání zdraví škodlivých pesticidů podle WHO), tak i po stránce pracovního prostředí (jasně stanovená pracovní doba či používání ochranných pomůcek).
 
Sami jistě víte nejlépe, co přispěje k Vaší pohodě. Bude nás velmi těšit, pokud se budete cítit v pohodě mj. také díky našim čajům, kávám, vínům  a biopochoutkám z kontrolovaného ekologického zemědělství. Náš sortiment se bude postupně rozšiřovat tak, abychom se co nejvíce přiblížili k tomu, co máte rádi. Nás všechny pak může hřát i pocit, že kromě nás je v pohodě i příroda, neboť námi nabízené produkty vznikly šetrným způsobem přátelským k životnímu prostředí.  
 
Zelené, bílé, černé, ovocné i bylinné čaje té nejlepší kvality Vám přinášíme ve spolupráci se Sluneční bránou. A pro děti přináší Rarášek čaje nejlepších chutí a vůní z ryzí přírody... Je libo biokávu z Vídně či exotičtější aroma z Latinské Ameriky? S kofeinem, nebo bez?   
 
U nás nabízíme i sladkou alternativu bez bílého cukru, ztuženého tuku, konzervantů, umělých barviv či chemického aromatu a naopak plnou chutí a zdravých ingrediencí. Vyberte si z široké nabídky rozmanitých ovocných pomazánek, neodolatelných sušenek, jedinečných keksů, úžasně chutných tyčinek. Obdarujte své blízké nebo si dopřejte zdravé potěšení Vy sami. V nabíce najdete i zdravé mlsání pro naše nejmenší. Už jste ochutnali opravdovou biočokoládu nebo biokakao? Kromě toho koupí mnoha našich produktů přispějete férovému obchodu (Fair Trade).

Pozvěte přírodu do Vaši kuchyně. I při vaření můžete myslet na zdraví svých blízkých a přitom vytvářet originální pokrmy vonící dálkami či loňskou dovolenou. Buďte kreativní a slaďte Vaše jídla jinak. Vytvářejte nečekané variace s s kteroukoliv kořenící směsí od Sonnentor.